Friday, 25 March 2011

Kaerakliipuder banaani ja aprikoosiga / Oat-Bran Porridge with Banana and Apricot


Kodumaine, lihtne toit, nagu puder ja hernesupp, on väga hea vaheldus foie gras'le ja quiche'idele. Kuigi ma ei söö seda vahelduseks, vaid peaegu iga päev, kuna ta on lihtsalt nii hea ja lihtne.
Tegelikult ei pea eeslastele vist rääkima, et puder ei ole vastik.

Kaerakliipudrul on, minu meelest, mannapudru mekk, aga ta on kindlasti hulka tervislikum. Banaan, aprikoos ja kaneel lisavad magusust lausa nii palju, et mina ei pane siia kunagi suhkrut.

Ühe kausitäie jaoks läheb vaja:
250 ml piima
5 sl kaerakliisid
2-3 kuivatatud aprikoosi
pool banaani
paar näpuotsatäit kaneeli

Mina panen poti põhja silmajärgi umber 50 ml vett ja siis lisan umbkaudu 200 ml piima, kuid võib ka ainult piimaga teha. Sel juhul peab peale passima, et ta põhja ei kõrbeks. Kui piim on keema läinud, keera pliidil kuumus madalamaks ja lisa kliid. Sega ja lõika aprikoosid tükkideks. Viska need koos kaneeliga potti ja sega veel 3-4 minutit, siis keera pliidil tuli maha ja jäta puder paisuma. Samal ajal püreesta banaan kahvli või pudrunuiaga. Kui puder on paisudes liiga kõvaks läinud, siis lisa tilk piima või vett ja sega läbi, enne kui kaussi valad. Aseta peale banaanimoos ja naudi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

This is again one of the foods I have been having every day for quite a long time now and I haven't gotten bored of it. Once more, porridge doesn't have to taste repulsive or tedious. The oat-bran has a nice texture, silky but still something to chew on. Reminds me of polenta a bit. I never add any sugar to this, as the apricots and banana are sweet enough for me and the cinnamon creates an illusion of sweetness too.

For one serving you'll need:
either 200 ml of milk + 50 ml of water OR 250 ml of milk
5 tablespoonfuls of oat bran
2-3 dried apricots
half a banana
a few pinches of cinnamon

It is better to use the water and milk mixture as it is less likely to get stuck at the bottom of you saucepan. If you are using only milk, do stir it a lot. Heat the milk and when the it has started boiling turn the it down slightly and pour in the bran, stir. Cut up the apricots and add them to the porridge with the cinnamon. Stir for about 3-4 minutes, then turn the heat off and let the porridge expand in the saucepan with the cover on. Meanwhile mash the banana with a fork or a potato masher. If the porridge has turned too thick then add a spoonful of milk and mix before pouring into a bowl. Serve with the banana jam.

No comments:

Post a Comment